Моторные масла

Качественные моторные масла могут существенно снизить затраты на топливе. Как это происходит? Значительная часть энергии расходуется на преодоление сопротивления трения взаимодействующих деталей двигателей.
В современных двигателях считается допустимо нормальным расход масла до 0,5 литров на 1000 км. В старых двигателях уровень потребления масла гораздо выше, причиной этого может быть износ поршневых колец или уплотнений коленвала.
Характер и скорость старения масла зависят от уровня форсирования двигателя, количества топлива, попавшего в масло, качества используемого в двигателе топлива, условий эксплуатации, изношенности деталей и узлов двигателя и автомобиля и др.
Это может происходить по самым разным причинам, к примеру, низкий уровень масла, поломка масляного насоса, отказ датчика давления масла и др. В любом случае необходимо как можно быстрее заглушить двигатель, поскольку дальнейшая эксплуатация может привести к серьезной поломке. 
При кожній зміні оливи, необхідно міняти масляний фільтр, який очищає і збирає все тверді частинки бруду і металу з моторної оливи. Коли фільтр засмічений, пропускної клапан «дозволяє» циркулювати цим частинкам разом з оливою в двигуні, при цьому пошкоджуючи частини двигуна і формуючи осад.
Варто щотижня перевіряти рівень моторної оливи, так рекомендує більшість виробників автомобілів. Як правильно перевірити рівень моторної оливи? 1. Автомобіль повинен бути припаркований на горизонтальній поверхні, після того, як двигун буде заглушений, зачекайте поки олива стече в картер. 2.
Моторну оливу міняють відповідно до сервісної книжки по експлуатації автомобіля. Як правило, через кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Однак не все так просто, як здається на перший погляд. Зміна властивості оливи багато в чому залежить від якості дорожнього покриття.
У процесі роботи в моторній оливі накопичуються продукти неповного згоряння, тобто нагар і лаки. Також під впливом високих температур в двигуні моторна олива піддається процесам окислення. В результаті утворюються продукти окислення – смолянисті темні речовини. Так пояснюється темний колір оливи.
Інформація повинна бути вказана на етикетці продукції. Термін придатності на моторні оливи, виробництва Черкаського заводу автохімії – 5 років.